malastandardduza
Start
Trwają prace modernizacyjne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 12 marca 2019 15:11

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że w związku z trwającymi pracami modernizacyjnymi w dniach 12-13 marca 2019r. strona internetowa Lokalnej Grupy Działania Pałuki – Wspólna Sprawa może nie działać poprawnie.

Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.

 
„Mobilni na rynku pracy - program aktywizacji zawodowej osób młodych z województwa kujawsko-pomorskiego" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 marca 2019 13:13

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne oddział w Bydgoszczy powraca z projektem, tym razem staże realizowane będą we Włoszech, Hiszpanii i na Malcie. Oprócz staży ze środków unijnych finansowane będą  dodatkowo: wycieczki po kraju pobytu i kursy językowe. Ponadto finansujemy uczestnikom zakwaterowanie, ubezpieczenie, przelot, kieszonkowe, etc., a w Polsce kursy językowe i zawodowe, pośrednictwo pracy i wiele innych.

Celem projektu jest pomoc młodym osobom w wejściu/ powrocie na rynek pracy poprzez zdobycie nowych umiejętności i doświadczeń przydatnych przy poszukiwaniu i zdobywaniu pracy. Cel ten osiągnięty będzie przez różnorodne formy wsparcia jak szkolenia i kursy dla uczestników w tym międzynarodowy wyjazd i odbycie zagranicznego stażu zawodowego.

mobilni ulotka plakat

Gdzie mogę dowiedzieć się czegoś więcej:
- na spotkaniu informacyjnym, (aktualny harmonogram spotkań dostępny na stronie internetowej pte.bydgoszcz.pl)
- w biurze projektu w siedzibie lidera (PTE) w Bydgoszczy przy ul. Długiej 34, 85-034 w pokoju 3, e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. (52) 322 90 61, z godzinami otwarcia od poniedziałku do piątku od godziny 08.00 do 16.00.
- na stronie internetowej projektu: pte.bydgoszcz.pl,
na naszym fanpage na Facebooku www.facebook.com/mobilniNEET
lub na Inastagramie https://www.instagram.com/mentormobilni/?hl=pl

Więcej…
 
Obozy letnie Sieraków 2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 08 marca 2019 10:15

Obozy letnie Sieraków 2019

Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa wraz z „Tenis Club Piter Play” zapraszają wszystkie dzieci i młodzież do udziału w obozie letnim w Sierakowie. Zadanie realizuje Pan Piotr Błaszczyk z firmy „Tenis Club Piter Play”. LGD Pałuki – Wspólna Sprawa  objęła patronat nad wakacyjną inicjatywą.

„Tenis Club Piter Play” oferuje obozy tematyczne, które z roku na rok zyskują na popularności i są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem przez rodziców. W ich skład wchodzą zarówno obozy sportowe jak i artystyczne. Są one świetnym rozwiązaniem dla dzieci chcących aktywnie spędzić czas oraz rozwinąć swoje zainteresowania artystyczne oraz sportowe. Organizowane przez „Tenis Club Piter Play” turnusy oferują dzieciom niezbędną dawkę ruchu.

Uczestnictwo w proponowanych obozach sportowych/artystycznych zawsze spotykają się z dużym zadowoleniem dzieci i młodzieży. Oferowane wyjazdy dostępne są w kilku terminach:
- I turnus od 22.06.2019r. do 02.07.2019r.
- II turnus od 04.07.2019r. do 14.07.2019r.
- III turnus od 16.07.2019r. do 26.07.2019r.
- IV turnus od 15.08.2019r. do 21.08.2019r.

W ofercie znajdą Państwo szeroką gamę obozów, która będzie odpowiadała zainteresowaniem dziecka. Rozbudowany zakres tematyczny oraz korzystne promocje sprawiają, że obozy cieszą się dużym zainteresowaniem.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą wypoczynku, szczegóły na stronie: https://web.facebook.com/obozyletniezimowe oraz pod nr tel. 602-866-640.
Ilość miejsc ograniczona, zapisy trwają do 31.05.2019r.

Zapraszamy

ulotka a6 piotrblaszczyk

 
Pogodna jesień życia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 04 marca 2019 11:29

W miniony czwartek w siedzibie Lokalnej Grupy Działania Pałuki – Wspólna Sprawa odbyło się spotkanie organizacyjne dla opiekunów osób niesamodzielnych działających na terenie powiatu żnińskiego w ramach projektu „Pogodna Jesień Życia”, projektu prowadzonego przez Fundację Ekspert Kujawy z Inowrocławia w partnerstwie z LGD Pałuki – Wspólna Sprawa oraz Gminą Łabiszyn – Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Łabiszynie.

„Pogodna jesień życia” w powiecie żnińskim realizowana jest od września 2017r. i potrwa do końca sierpnia 2019r. W przedsięwzięciu udział bierze 82 podopiecznych, którzy zostali objęci usługami opiekuńczymi i specjalistycznymi.
Projekt skierowany jest do osób niesamodzielnych, nieaktywnych zawodowo, mieszkających na terenie powiatu żnińskiego, które ze względu na podeszły wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego oraz wymagających korzystania ze stałej lub długotrwałej opieki i pomocy osób trzecich.
W ramach projektu można skorzystać można z opieki świadczonej przez opiekunów w dni powszednie  oraz soboty, niedziele, święta i w porze nocnej.

Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności. Sprawia nam ogromną satysfakcję fakt, że pomimo niewielkiej ilości godzin przypadającą na jednego podopiecznego jesteśmy pomocni i okazywana jest nam sympatia ze strony uczestników projektu i ich rodzin” – dodaje Pani Krystyna Leśniewska – koordynator projektu.

32

 
Komunikat Zarządu LGD dot. naboru wniosków o powierzenie grantów nr 1/2019/G PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 27 lutego 2019 08:34

Lokalna Grupa Działania Pałuki-Wspólna Sprawa informuje, że Uchwałą Zarządu nabór wniosków 1/2019/G został unieważniony. Przyczyną unieważnienia naboru jest brak w procedurze wyboru i oceny Grantobiorców szczegółowych zapisów w zakresie czynności związanych z dokonaną przez LGD weryfikacją wstępną zgodności z LSR, w tym z Programem, co mogłoby skutkować, zarówno dla LGD jak i Grantobiorców, sankcjami ze strony instytucji kontrolnych.

 


Strona 6 z 141
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.


Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail: lgd@lgd-paluki.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa