malastandardduza
Start
Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa oraz Wójt Gminy Gąsawa dnia 02.06.2018 r. zapraszają na VI Pałucki Festyn Ludowy oraz Gminny Dzień Dziecka do Gąsawy. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 14 maja 2018 12:11

Bogaty program zapewnia atrakcje dla wszystkich: małych, dużych i trochę starszych. Podczas festynu będzie coś dla ciała i coś dla ducha a wszystko okraszone muzyką ludową oraz biesiadną. Zapowiada się wspaniały przegląd kapel ludowych oraz zacięta rywalizacja miedzy grupami przedszkolnymi. 

Tego dnia wszystkie dzieci będą mogły spróbować sowich sił w samodzielnym pleceniu koszyczków, lepieniu naczyń glinianych oraz pracy w XIXw. kuźni. Na najmłodszych czeka kącik malarski oraz nauka puszczania latawców.

Zapraszamy również do zwiedzania stoisk z rękodziełem i produktami prosto z Pałuk i Kujaw. Do zobaczenia w Gąsawie 02.06.2018r.

Plakat net

Poprawiony: poniedziałek, 21 maja 2018 09:13
 
Dlaczego latawiec lata? Do czego potrzebny jest ogon? Jakich materiałów użyć do budowy latawca? Jaki kształt jest najlepszy? Na te i wiele innych pytań odpowiedź poznali uczestnicy warsztatów z tworzenia latawców zorganizowanych przez Lokalną Grupę Działa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 14 maja 2018 10:54

W dniu 11 maja w godzinach 9:00 - 10:30 odbywały się zajęcia z budowy latawców. Uczestnikami spotkania były dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Sarbinowie Drugim.
Zajęcia poprowadził Pan Przemysław Łasecki - od wielu lat zajmuje się produkcją latawców dziecięcych, sportowych, akrobacyjnych i pociągowych oraz sprzętu związanego z latawcami - specjalne torby, siedziska, etc.

Uczestnicy zajęć poznali tajniki od "A do Z" z tworzenia latawców, nabyli umiejętności konstruktorskich. Na koniec wszystkie latawce wzniosły się nad szkołą i poszybowały po niebie.

 

2

Poprawiony: poniedziałek, 21 maja 2018 09:15
Więcej…
 
Podejmij kulinarne wyzwanie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 25 kwietnia 2018 11:42

Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa informuje o możliwości wzięcia udziału w Konkursie Dziedzictwa Kulinarnego „Smaki Krajny i Pałuk”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” z Nakła .

Motywem przewodnim tegorocznego konkursu jest 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, a zatem przygotowywane na konkurs potrawy winny być oparte na przepisach, wg których gospodynie domowe przygotowywały dania w latach 1918-2018. Potrawy winny jednocześnie wykorzystywać zasoby lokalnego dziedzictwa Krajny i Pałuk.

Potrawy mogą być zgłaszane do Konkursu w 4 kategoriach:

- kategoria I – potrawy mięsne,

- kategoria II – potrawy jarskie,

- kategoria III – zupy,

- kategoria IV – ciasta i desery.

Ocena potraw zgłoszonych do Konkursu odbędzie się 27 maja 2018 r. w Nakle nad Notecią podczas imprezy plenerowej „Dla Krajny i Pałuk Wawrzyniec kucharzy”.

Dla uczestników Konkursu Zarząd Stowarzyszenia przygotował nagrody rzeczowe o łącznej wartości ok. 2 500,00 zł. Ponadto w ramach Konkursu przyznana zostanie również nagroda specjalna ufundowana przez Muzeum Ziemi Krajeńskiej za najbardziej tradycyjną potrawę z okresu odzyskiwania przez Polskę niepodległości.

W Konkursie mogą wziąć udział:

- sołectwa,

- Koła Gospodyń Wiejskich,

- organizacje (formalne i nieformalne, w tym: stowarzyszenia, fundacje, OSP),

- inni wytwórcy produktów lokalnych (tj. podmioty prawne działające w branży kulinarnej)

z terenu powiatu nakielskiego oraz z obszarów leżących w obrębie historycznej Krajny i Pałuk.

Zgłoszenia przyjmujemy na Karcie Zgłoszenia do dn. 11.05.2018 r. włącznie. Szczegóły w Regulaminie Konkursu. Dokumenty znajdują się na naszej stronie internetowej: www.krajna-paluki.cna.org.pl.

Czekamy na Państwa kulinarne propozycje!

 
UWAGA! Organizujemy szkolenie z RODO! PDF Drukuj Email
środa, 25 kwietnia 2018 10:57

Z dniem 25 maja 2018r. obowiązkowe będzie stosowanie rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Stosować je będzie musiał każdy – pracownik, przedsiębiorca, organizacja etc.

JUŻ DZIŚ ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE!

Podczas szkolenia omówione zostaną wybrane zagadnienia dotyczące ochrony danych osobowych – takie jak pozyskiwanie, przetwarzanie i usuwanie danych, obowiązek informacyjny, klauzule zgody, obowiązki administratora i prawa osoby fizycznej.

Zapoznając się ze zmianami przepisów Ochrony Danych Osobowych, będziemy mogli wprowadzić obowiązujące nas zasady i procedury do nowych uregulowań – dostosowując metody zabezpieczania i przetwarzania danych osobowych indywidualnie do charakteru naszych przedsięwzięć.

Koszt szkolenia uzależniony od ilości osób i grup.

Zapisy na szkolenie:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

lub telefonicznie 609-996-155

Serdecznie zapraszamy!

Plakat RODOedit

Poprawiony: środa, 25 kwietnia 2018 11:32
 
Ryszard Ulatowski został członkiem Podkomitetu Monitorującego Ekonomię Społeczną PDF Drukuj Email

prezes2Ryszard Ulatowski - Prezes Lokalnej Grupy Działania Pałuki - Wspólna Sprawa został członkiem Podkomitetu Monitorującego Ekonomię Społeczną w subregionie nr 4, obejmującym powiaty: inowrocławski, mogileński, radziejowski, włocławski, żniński i Miasto Włocławek. Kandydatura została zgłoszona przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, a przyjęta przez Regionalny Komitet Ekonomii Społecznej w Toruniu. Do zadań Podkomitetu należy m.in. monitorowanie rozwoju ekonomii społecznej oraz identyfikacja barier w rozwoju przedsiębiorczości społecznej w subregionie. Rolą Podkomitetu jest także upowszechnianie dobrych praktyk w obszarze ekonomii społecznej oraz kreowanie nowych, innowacyjnych rozwiązań dotyczących ekonomii społecznej w subregionie. Gratulujemy!

 


Strona 7 z 119
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.


Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail:  lgd-paluki@wp.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa