malastandardduza
Start
ARIMR ogłosiła nabory na na małe przetwórstwo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 lutego 2019 09:37

Oddziały regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmują wnioski na tzw. małe przetwórstwo. Nabór wniosków jest prowadzony od 31 stycznia i potrwa  do 1 marca 2019 r.

Pomoc, jaką można otrzymać  w ramach „Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi i ich rozwój” finansowanego z budżetu PROW 2014-2020, przyznawana jest  w formie refundacji do 50 proc. kosztów kwalifikowanych poniesionych na realizację inwestycji służących przetwórstwu m.in. mleka, mięsa, owoców i warzyw, zbóż i ziemniaków.

Od tego roku z oferty skorzystać mogą dwie grupy beneficjentów:

Pierwszą stanowią rolnicy, domownicy bądź małżonkowie rolników, którzy zdecydują się na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie przetwarzania produktów rolnych. Maksymalna kwota dofinansowania, jaką mogą otrzymać została podniesiona z 300 do 500 tys. zł.

Nowością jest druga grupa, którą tworzą rolnicy lub małżonkowie rolników prowadzący lub podejmujący prowadzenie działalności przetwórczej i sprzedaży produktów przetworzonych w ramach rolniczego handlu detalicznego (RHD). W tym przypadku, by uzyskać pomoc, nie jest wymagane prowadzenie działalności gospodarczej. Maksymalna kwota wsparcia wynosi natomiast 100 tys. zł.  

Katalog inwestycji, na które można otrzymać dofinansowanie, obejmuje m.in. budowę lub modernizacji budynków wykorzystywanych do prowadzenia działalności przetwórczej;  zakup oraz instalację maszyn lub urządzeń do przetwarzania i magazynowania, aparatury pomiarowej i kontrolnej. Z myślą o rolnikach zajmujących się RHD dotychczasowy katalog  rozszerzono m.in. o inwestycje związane z dostosowaniem pomieszczeń pomocniczych służących przygotowaniu posiłków (np. kuchni) i pomieszczeń gospodarczych służących do przechowywania produktów żywnościowych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 
Wspólne śpiewanie kolęd w LGD PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 04 lutego 2019 09:46

W piątek 1 lutego 2019r. w siedzibie LGD Pałuki – Wspólna Sprawa odbył się koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu niezwykle uzdolnionych wokalistek i instrumentalistek.

Do wspólnego kolędowania zaprosiły wszystkich zgromadzonych; Katarzyna Daszkowska, Kalina Kończal oraz Aleksandra Urbańska.
Program artystyczny zapełniły piękne, bardziej i mniej znane polskie kolędy w ciekawych, nowoczesnych aranżacjach. Kolędy i pastorałki grane na gitarach przywoływały magię świąt i wprowadzały klimat zadumy. Zgromadzona licznie publiczność gromkimi brawami nagradzała artystki po każdym utworze.
W repertuarze mogliśmy usłyszeć m.in.: „Bóg się rodzi”, „Leć kolędo”, „Mędrcy świata”, „Gdy śliczna panna”, „Maleńka miłość”, „Znak pokoju” oraz repertuar Metro „Uciekali…”

Na koniec nie zabrakło również życzeń dla zespołu oraz wzruszających podziękowań od Prezesa LGD Pałuki – Wspólna Sprawa Pana Ryszarda Ulatowskiego i przybyłych gości.

Serdecznie dziękujemy.

1

3

2

4

 
Zaproszenie PDF Drukuj Email
czwartek, 31 stycznia 2019 21:48

Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica oraz Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych Tłok zaprasza na spotkanie informacyjno-promocyjne dla osób zainteresowanych udziałem w projekcie „Inicjuj z FIO na start”.

- Jeżeli masz głowę pełną pomysłów, które chcesz zrealizować w swoim otoczeniu.
- Lubisz prace zespołową i udzielasz się społecznie .
- Wasza młoda organizacja chce wskoczyć na wyższy poziom i się rozwijać.

Nie czekaj! Przyjdź na spotkanie i dowiedz się więcej!

Jest to kontynuacja programu grantowego realizowanego od 2014 roku.
W ramach „Inicjuj z  FIO na start” w 2019 roku przewidywany jest jeden konkurs.

W ramach projektu przyznawane będą mikrodotacje do wysokości 5 000 zł.
Dofinansowanie będzie można przeznaczyć:
- grupy nieformalne na realizację projektów w sferze pożytku publicznego
- młode organizacje na działania w sferze pożytku publicznego lub na wzmocnienie organizacji np. sprzęt

O mikrodotacje ubiegać się będą mogły:
- młode organizacje, wpisane do KRS nie wcześniej niż 30 miesięcy od dnia złożenia wniosku
- grupy nieformalne - min. 3 osoby wspólnie realizujące lub chcące realizować działania w sferach pożytku publicznego, grupy nieformalne mają dwie drogi wystąpienia o grant:
                        - wspólnie z patronem lub
                        - samodzielnie
- grupy samopomocowe dobrowolne zespoły osób których aktywnie działanie skierowane jest na pokonywanie problemów oraz zmianę warunków życia ich członków

Ogłoszenie konkursu i nabór wniosków planowane jest od  15.02.2019 r. - 08.03.2019 r.
Dokumentacja konkursowa dostępną będzie na stronie internetowej www.trgp.org.pl

Spotkanie informacyjno-promocyjne dla powiatu żnińskiego odbędzie się dnia 08.02.2019 r. (piątek), Starostwo Powiatowe w Żninie, ul. Potockiego 1sala sesyjna pokój nr 7, godz. 13:30.

Zgłoszenia przyjmowane będą pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub pod numerem telefonu 726-088-405

Serdecznie zapraszamy

 
15-lecie utworzenia Gąsawskiej Orkiestry Dętej Pałuki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 18 stycznia 2019 10:28

Wójt Gminy Gąsawa Pan Błażej Łabędzki, Prezes Lokalnej Grupy Działania Pałuki - Wspólna Sprawa Pan Ryszard Ulatowski oraz Prezes Stowarzyszenia Gąsawska Orkiestra Dęta Pałuki zapraszają na koncert z okazji "15-lecia utworzenia Gąsawskiej Orkiestry Dętej Pałuki".

"To już 15 lat jak wspólnie gramy. Przez naszą orkiestrę przewinęło się sporo muzyków. Mamy nadzieję, że z wszystkimi, którzy z nami kiedyś grali, będziemy świętować NASZ WSPÓLNY SUKCES!
Sympatyków naszej orkiestry i koneserów muzyki na żywo zapraszamy bardzo serdecznie na koncert, bo nie będziemy występować sami... Będzie to niezwykłe wydarzenie i ogromny zaszczyt występować wspólnie z dwoma chórami.
Co jubileusz piszemy, że takiego koncertu jeszcze nie było i tym razem nie jest inaczej!" - możemy przeczytać na Facebook'u Gąsawskiej Orkiestry Dętej Pałuki.

Podczas koncertu wystąpią:
- Gąsawska Orkiestra Dęta Pałuki,
- Chór Harmonia,
- Chór Hermantus,
- Kwintet Dęty.

Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia 2019r. godz. 16.00 Hala Sportowa, ul. Leszka Białego 6, 88-410 Gąsawa.

Serdecznie zapraszamy

Plakat net800px

 
Szkolenie dotyczące wdrażania projektów w ramach EFS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 18 stycznia 2019 08:59

Dnia 17 stycznia 2019r. w siedzibie Lokalnej Grupy Działania Pałuki - Wspólna Sprawa odbyło się szkolenie dotyczące wdrażania projektów w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zajęcia w formie warsztatów skierowane były do wnioskodawców z terenu powiatu żnińskiego, realizujących lub zamierzających realizować projekty współfinansowane ze środków EFS w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego 2014-2020.
Celem spotkania było podniesienie wiedzy nt. prawidłowej realizacji projektu, w tym zarządzania projektem, zasad monitorowania i ewaluacji oraz przygotowania dokumentów do kontroli.

Szkolenie poprowadził Pan Grzegorz Grześkiewicz - Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

1
2
3

 


Strona 9 z 141
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.


Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail: lgd@lgd-paluki.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa