Nabór uczestników do projektu grantowego „Klub Młodzieżowy: Warcaby i szachy - nauka i zabawa” PDF Drukuj Email
piątek, 21 grudnia 2018 09:33

Logotyp EFS czarny

Ogłaszamy nabór dla uczniów – uczestników zajęć dodatkowych realizowanych w ramach projektu „Klub Młodzieżowy: Warcaby i szachy - nauka i zabawa” realizowanego przez Żniński Klub Morsa, ul. Szkolna 35, 88-400 Żnin w ramach Osi priorytetowej 11. Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność Działania 11.1 Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014–2020.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt realizowany jest w okresie: od: 01.01.2019 r. do: 30.06.2019 r.

Miejsce realizacji: Siedziba Żnińskiego Towarzystwa Kulturalnego, ul. Plac Wolności 2/5 , 88-400 Żnin.

Wartość projektu: 46768,80 zł.

Wkład Funduszy Europejskich: 44368,80 zł

Celem głównym projektu jest rozwijanie umiejętności uczenia się gry w warcaby i szachy przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym, prowadzenie zajęć i treningów w oparciu o alternatywne metody spędzania wolnego czasu, alternatywną integrację dzieci i młodzieży podczas zajęć o charakterze wychowawczym i profilaktycznym, wsparcie procesu edukacyjnego poprzez pomoc w nauce i kształtowanie logicznego myślenia, pomoc w odkrywaniu potencjału intelektualnego, rozwój zdolności interpersonalnych, zapewnienie bezpiecznych form spędzania czasu wolnego oraz rozwój talentów i zainteresowań, wzmacnianie procesu integracji ze społeczeństwem, wzmacnianie poznawania własnej wartości, kształtowanie umiejętności interpersonalnych poprzez uczestnictwo w turniejach warcabowych i szachowych oraz uczenie się właściwych form kontaktów społecznych i integracji społecznej.

Rekrutacja uczestników odbywa się w terminie od 18 grudnia 2018 r. do 31 grudnia 2018 r. poprzez złożenie formularza rekrutacyjnego i oświadczenia uczestnika projektu u koordynatora projektu w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie, w biurze projektu (Siedziba Żnińskiego Towarzystwa Kulturalnego, ul. Plac Wolności 2/5 w Żninie) lub w biurze Żnińskiego Klubu Morsa (ul. Szkolna 35 w Żninie).

Załączniki:
REGULAMIN REKRUTACJI