Zapraszamy przedsiębiorców i pracodawców na spotkanie informacyjne PDF Drukuj Email

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Inowrocławiu zaprasza przedsiębiorców i pracodawców z  Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz osoby pracujące planujące podniesienie kwalifikacji zawodowych na spotkanie, które odbędzie się w czwartek 28 września 2017 r. w godzinach od 10.00 do 13.30, w Restauracji Hotel Park w Inowrocławiu, ul. Świętokrzyska 107.
Celem spotkania jest przedstawienie możliwości wsparcia pracodawców i pracowników w podnoszeniu umiejętności i kwalifikacji zawodowych.
Zgłoszenia na spotkanie przyjmowane są poprzez formularz internetowy dostępny na stronie
http://www.mojregion.eu/index.php/rpo/szkolenia-i-konferencje?mmid=112 i konferencje oraz telefonicznie pod numerami: (56) 62 15 904,  797 304 125.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona - o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.
W przypadku osób z niepełnosprawnościami prosimy o poinformowanie organizatora o swoich potrzebach. Umożliwi to przygotowanie odpowiedniej pomocy oraz sprawną obsługę spotkania.

DARMOWY CERTYFIKOWANY ZDALNY KURS SZKOLENIOWY - Zapisy trwają PDF Drukuj Email

Uwaga właściciele gospodarstw agroturystycznych!
Informujemy, że w ramach współpracy z Krajową Siecią Obszarów Wiejskich w woj. kujawsko-pomorskim Katedra Gospodarki Turystycznej WSG w Bydgoszczy realizuje projekt
Zdalny Moduł Szkoleniowy Naukowego Obserwatorium Obszarów Wiejskich, który ma za zadanie wspieranie rozwoju społeczeństwa cyfrowego na obszarach wiejskich województwa
- Aspekty prawne turystyki wiejskiej i agroturystyki w Polsce (5h)
- Zasady zdrowego i racjonalnego żywienia człowieka (5h)
- Ekologia i ochrona środowiska (5h)
- Dziedzictwo kulturowe regionu (5h)
- Przygotowanie i sprzedaż imprez turystycznych (10h)
- Strategie rozwoju turystyki (5h)
- Kompendium dobrych praktyk (5h)Każdy moduł zawiera treści edukacyjne służące zdalnemu przekazaniu wiedzy oraz quizy (selftesty) służące samodzielnemu sprawdzeniu opanowania niezbędnych informacji.
Pozytywne opanowanie wiedzy ze wszystkich bloków tematycznych, potwierdzone zaliczeniem testów końcowych będzie uprawniało do otrzymania certyfikatu ukończenia kursu wydanego przez WSG.
Beneficjentami Zdalnego Modułu Szkoleniowego Naukowego Obserwatorium Obszarów Wiejskich mogą być osoby będące właścicielami gospodarstw agroturystycznych i/lub członkami lokalnych LGD
z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

ZAPISY TRWAJĄ!!!!

LGD Pałuki - Wspólna Sprawa wspiera talenty taneczne! PDF Drukuj Email

Czek

Zapraszamy w najbliższą sobotę do Żnińskiego Domu Kultury na wydarzenie

"NAPAD NA FUNK VOL. 3".

Nagroda główna w turnieju tańca ufundowana jest przez LGD Pałuki - Wspólna Sprawa.

Życzymy dobrych wrażeń, a zawodnikom dalszego rozwoju swoich pasji.

Rajd nordic walking z LGD za nami PDF Drukuj Email

nordic 16.09.1716.09.2017r. na terenie gminy Gąsawa odbył się rajd nordic walking dla mieszkańców powiatu żnińskiego. Rajd   otworzył Członek Zarządu LGD Pan Jacek Superczyński. Po solidnej rozgrzewce z instruktorem nordic walking Panem Markiem Orzechowskim na boisku Zespołu Publicznych Szkół przy eskorcie policji i ratownika medycznego pani Kasi Daszkowskiej ruszyliśmy w trasę połączoną z dwóch tras nordic walking, wytyczonych w ramach projektu współpracy. Piękne pałuckie widoki, dobra pogoda, sympatyczna atmosfera wśród uczestników towarzyszyły nam przez całą trasę marszu. W połowie marszu przy wiacie nordic walking odbyliśmy przerwę kawową, następnie przy pomniku Leszka Białego usłyszeliśmy historię Księcia. Ostatni odcinek rajdu pokonaliśmy szybkim tempem i weszliśmy na teren Muzeum Archeologicznego, gdzie czekał na nas przewodnik – Pani Agnieszka. Po intensywnym zwiedzaniu czekało na nas pałuckie jadło, zapewnione przez Pana Mariusza Słupeckiego. Po zakończeniu rajdu odjechaliśmy do swoich domów transportem zapewnionym przez Stanisława Gałgańskiego. Organizatorem wydarzenia była LGD Pałuki – Wspólna Sprawa, przy współfinansowaniu powiatu żnińskiego. Do zobaczenia za rok na pałuckich ścieżkach nordic walking!

Pozyskaj środki z LGD Pałuki na PROMOCJĘ OBSZARU LSR PDF Drukuj Email

Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna sprawa informuje, że w miesiącu październiku planuje nabór wniosków o przyznanie pomocy na przedsięwzięcie 2.2.1 Działania informacyjno-promocyjne dotyczące obszaru LSR, w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność PROW 2014-2020.

Pomoc jest przyznawana w zakresie: promowania obszaru objętego LSR, w tym produktów lub usług, jeżeli:

- nie służy indywidualnej promocji produktów lub usług lokalnych;

- nie dotyczy organizacji wydarzeń cyklicznych,

Alokacja środków w naborze: 400 tys. zł

Minimalna wartość projektu: 50 tys. zł, na zasadzie refundacji.

Wnioskodawcy: osoby fizyczne, mikro i małe przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe, kościoły i związki wyznaniowe, jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, którym ustawa przyznaje zdolność prawną.

Operacja musi być realizowana na obszarze LSR (Powiat Żniński)

Wysokość pomocy: dla JST 63,63%, 70% dla przedsiębiorców, 95% dla wszystkich pozostałych .

Więcej informacji: biuro LGD Pałuki – Wspólna Sprawa, Plac Działowy 6, 88-400 Żnin, tel: 609-996-155