Ryszard Ulatowski został członkiem Podkomitetu Monitorującego Ekonomię Społeczną PDF Drukuj Email

prezes2Ryszard Ulatowski - Prezes Lokalnej Grupy Działania Pałuki - Wspólna Sprawa został członkiem Podkomitetu Monitorującego Ekonomię Społeczną w subregionie nr 4, obejmującym powiaty: inowrocławski, mogileński, radziejowski, włocławski, żniński i Miasto Włocławek. Kandydatura została zgłoszona przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, a przyjęta przez Regionalny Komitet Ekonomii Społecznej w Toruniu. Do zadań Podkomitetu należy m.in. monitorowanie rozwoju ekonomii społecznej oraz identyfikacja barier w rozwoju przedsiębiorczości społecznej w subregionie. Rolą Podkomitetu jest także upowszechnianie dobrych praktyk w obszarze ekonomii społecznej oraz kreowanie nowych, innowacyjnych rozwiązań dotyczących ekonomii społecznej w subregionie. Gratulujemy!

Projekty dla osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym PDF Drukuj Email

Kursy, szkolenia, staże i praktyki, a także doradztwo zawodowe, kluby młodzieżowe, świetlice środowiskowe to tylko kilka przykładowych form wsparcia, na które będzie można otrzymać dofinansowanie w ramach Projektu Grantowego realizowanego przez LGD Pałuki – Wspólna Sprawa ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Spotkanie informacyjne dla potencjalnych grantobiorców odbyło się 16.04.2018r. w siedzibie LGD. Celem przekazywanych przez LGD dotacji jest zwiększenie aktywności społecznej i/lub społeczno- zawodowej dla 360 osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym oraz 20 osób z otoczenia osób wykluczonych na obszarze powiatu żnińskiego. W ramach wspomnianego Projektu Grantowego LGD Pałuki – Wspólna Sprawa do roku 2022 planuje przeprowadzić nabory wniosków na łączną kwotę 2900000 zł, przy czym maksymalna wysokość dofinansowania wynosi 50 tys. zł przy projektach dot. aktywizacji społecznej oraz 150 tys. zł przy projektach dot. aktywizacji zawodowej.

DSC01639net DSC01640net DSC01641net

Zakończenie zajęć dla maturzystów PDF Drukuj Email

Zakończyły się zajęcia w szkołach średnich przybliżające tematykę i profil działalności LGD tegorocznym maturzystom. Młodzi ludzie dowiedzieli się jakie możliwości płyną z pozyskiwania środków unijnych, a także uczyli się jak skonstruować biznesplan. Być może są wśród nich przyszli wnioskodawcy LGD. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a odbywały się w I LO, Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych, a także w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie. Łącznie z zajęć skorzystało 180 maturzystów, a poprowadziła je dyrektor biura LGD Pani Weronika Pochylska.

lo1 image000001 image000000

Przygotowujemy sie do RODO PDF Drukuj Email

Trwają szkolenia dla członków Zarządu, Rady oraz pracowników biura LGD, dotyczące regulacji prawnych, które wprowadzi Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych (RODO) 25.05.2018 roku. W programie szkolenia znajdują się zagadnienia m.in.:
- Opracowanie dokumentacji wymaganej na gruncie RODO oraz prowadzenia analizy ryzyka zgodnie z wytycznymi GIODO.
- Prawne, praktyczne i organizacyjne aspekty monitoringu wizyjnego w związku z nowym rozporządzeniem RODO.
- Wdrożenie wymagań RODO w obszarze marketingu – kluczowe rekomendacje i działania wdrożeniowe członków Zarządu oraz Rady Lokalnej Grupy Działania
Szkolenia prowadzi adwokat Karolina Korkowska-Krokos.

Rodo1 Rodo2 Rodo3 Rodo4

Jesteś bezrobotny a chcesz mieć własną firmę? Zgłoś się po dofinansowanie PDF Drukuj Email

Do 13 kwietnia 2018 roku trwa rekrutacja osób, które chcą założyć własną działalność gospodarczą.
O środki na założenie własnej firmy można się starać w siedzibie Fundacji Ekspert – Kujawy w Inowrocławiu w ramach projektu ”Kujawsko-Pomorska Strona Biznesu”. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i obejmującego swoim zasięgiem województwo kujawsko-pomorskie.
Środki na własną działalność mogą otrzymać:
osoby powyżej 50 roku życia,
kobiety,
osoby z niepełnosprawnościami,
osoby długotrwale bezrobotne,
osoby o niskich kwalifikacjach.
W ramach projektu uczestnicy otrzymają kompleksową bezpłatną pomoc szkoleniowo-doradczą w zakresie:
określenia predyspozycji i umiejętności przedsiębiorczych,
wsparcia w identyfikacji indywidualnych potrzeb,
szkoleń przygotowujących do rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej,
przygotowania biznesplanu,
przyznania bezzwrotnej dotacji w wysokości 23500 zł
finansowego wsparcia przez pierwsze 6 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej w wysokości 800 zł
szkoleń specjalistycznych zwiększających możliwości rozwoju zawodowego i osobistego,
wsparcia doradców i mentorów w codziennym prowadzeniu działalności gospodarczej.
Informacje i zapisy: Fundacja Ekspert – Kujawy, Ul. Dworcowa 65, 88 – 100 Inowrocław, Tel. 52 357 62 15, E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Plakat do wyświetlenia